СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА МАШИНСКЕ И ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКЕ ГРУПЕ ПРЕДМЕТА

Александар Зеленовић

Образовање: дипломирани инжењер машинства. Наставник машинске групе предмета.

• Јасна Рапајић Илић

Образовање: дипломирани инжењер машинства.

Наставник машинске групе предмета и предузетништва. Члан је Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва и Тима за промоцију школе

• Мила Мрдак

Образовање: Завршила је петогодишње студије на Електротехничком факултету у Београду на одсеку за електронику/телекомуникације.

Ужа стручна област: телекомуникације

Наставник електротехничке групе предмета са положеним стручним испитом.

Раду у школи претходио је вишегодишњи рад у привреди  на пословима дипломираног инжењера електротехнике за телекомуникације.

Поред осталог, поседује и уверење  о стеченом образовању из педагошких, психолошких и методичких дисциплина  од  укупно 30 ЕСПБ бодова у складу са  европским системом преноса бодова  и 6 ЕСПБ бодова праксе у установи.

Посвећена је сталном стручном усавршавању  у складу са развојем електронике и телекомуникација и усмерена ка континуираном унапређивању професионалних  компетенција.  Похађала је бројне семинаре и наставне програме из уже стручне области и учествовала на стручним конференцијама, скуповима и форумима.

Реализовала је наставу из великог броја стручних предмета за различите образовне профиле, као што су: Телекомуникациони водови (2. и 3. разред), Телекомуникациона мерења (3. и 4. разред), Електроника (2. и 3. разред), Дигитална електроника, Електроника 1, Електроника 2, Телекомуникациони водови и пренос, Примена рачунара у електротехници, Средства осигурања и везе (2.,3. и 4. разред), Информациони системи на железници, Пружни сигнално-сигурносни уређаји, Системи аутоматског управљања у сигнално-сигурносној техници.

Учествовала је у раду више стручних тимова (Тим за обезбеђивање квалитета и развој школе, Тим за самовредновање) и обављала послове одељенског старешине и ментора.

У школској 2018/2019. години члан је Тима за самовредновање.

Јелена Јовановић

Образовање: струковни инжењер електротехнике и рачунарства

Наставник практичне наставе

Предраг Стјепчевић

Наставник електротехничке групе предмета и члан Тима за промоцију школе

Дејан Пишчевић

Образовање: дипломирани инжењер електротехнике за рачунарску технику и информатику

Послове наставника математике, рачунарства и информатике и стручних предмета обављао је у неколико средњих и једној основној школи, а од школске 2017/2018. године ради у Железничкој техничкој школи као наставник електротехничке групе предмета. Поседује сертификат Network System Engineer.

Александра Ђукановић

Наставник машинске групе предмета, члан Стручног актива за развојно планирање и председник Стручног већа наставника машинске и електротехничке групе предмета. У школској 2018/2019. години обавља дужност одељењског старешине одељења 23.

Ален Вујановић

Наставник електротехничке групе предмета и члан Стручног актива за развој школског програма

Нела Вукосављевић

Образовање: дипломирани инжењер електротехнике

Наставник електротехничке групе предмета и члан Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања. Одељењски старешина одељења 1/62.

• Јелена Скоковић

Јелена Скоковић Образовање: дипломирани инжењер машинства Наставник машинске групе предмета и члан Стручног тима за инклузивно образовање. Одељењски старешина одељења 13.

Маријана Балабушић

Образовање: дипломирани инжењер електротехнике, смер Енергетски претварачи и погони

Професионалну каријеру започиње 1998. године на пословима одржавања опреме и пројектовања, а 2002. године прелази у Железничку техничку школу где ради као наставник електротехничке групе предмета.

Обављала је задатке одељењског старешине и наставника – ментора, а у школској 2017/2018. години обавља послове заменика председника Стручног већа наставника машинске и електротехничке групе предмета и одељењског старешине одељења 43. Члан је Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва. Учествовала је у измени наставних планова и програма за образовне профиле техничар вуче и машиновођа за маневре. Заинтересована је за примену информационих технологија у настави, као и за креативно извођење наставе.

• Снежана Кнежевић

Наставник машинске групе предмета и члан Стручног тима за каријерно вођење и саветовање