ТЕХНИЧАР УПРАВЉАЊА ЖЕЛЕЗНИЧКИМ САОБРАЋАЈЕМ

ЖТШ

Од техничара управљања железничким саобраћајем се очекује добро познавање и примена савремених уређаја и информационих система примењених у железничком саобраћају, брзо и прецизно доношење одлука и сналажење у различитим условима.  То су разлози због којих се код ученика у току школовања континуирано развија спoсобност брзог одлучивања, комуникационе вештине и организационе способности неопходне и за друге сфере живота и интересовања. Посао техничара управљања железничким саобраћајем је изузетно динамичан, интересантан, разнолик и омогућава велику самосталност при раду.

Техничар управљања железничким саобраћајем

• регулише и управља кретање возова на једном делу пруге уз помоћ комјутеризованог система управљања и контроле и савремених сигнално-сигурносних уређаја;
  • прати извршење реда вожње и предузима мере у случају одступања, сметњи или кварова како би осигурао безбедно одвијање саобраћаја;
  • у процесу регулисања саобраћаја непосредно сарађује и комуницира са колегама у суседним станицама и диспечерима;
  • организује, планира и надзире рад особља у његовој станици;
  • води различите саобраћајне евиденције.
Предмети

Датум уноса:23.08.2022

НОВИ ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ

Железничка техничка школа ове године обележава 100 година рада и постојања. Настављамо традицију обуке железничких радника дугу преко 130 година. ...