Посета Дунав станици

У уторак, 23.02.2016. године,  за ученике одељења 11-1 и 11-2 организована је стручна посета Дунав станици.

У оквиру посете ученици су поновили елементе доњег и горњег строја, а имали су прилику да виде и четврти колосек на коме је урађен  ремонт - главна оправка. Ученици су посматрали скретнице и матичњаке у станици, а захваљујући љубазности машиновође били су у могућности да разгледају нови  руски дизел-моторни воз, који саобраћа на линији Дунав станица – Вршац. У управљачници воза ученици су видели  савремене уређаје, што је допринело усвајању нових знања.

Посету су реализовале наставник историје Рајка Голубовић и наставник железничких постројења Наташа Ђокић.

Датум уноса:23.02.2016

Развој железнице је незаустављив

Вршилац дужности генералног директора ,,Србијавоза" Иван Булајић посетио је у среду, 28.02.2024.године, Железничку техничку школу и ученицима трећег ...

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа