Портрети и сећања

Савез јеврејских општина Србије приредио је изложбу под називом „Портрети и сећања“. Изложбу чини велики број докумената који приказују живот Јевреја пре Другог светског рата на простору Републике Србије. Изложба је током 2015. била постављена у седам градова Србије: Зрењанину, Суботици, Новом Саду, Крагујевцу, Шапцу, Нишу и у Београду, у галерији „Прогрес“. Сваку поставку пратиле су и едукативне радионице за ученике. Школска управа Београд упутила је  званични допис директорима и школама да посете ову изложбу у оквиру које су организоване радионице за ученике и пратећи програм.

Наставник социологије у Железничкој техничкој школи Нада Бањанин Ђуричић припремила је са колегама  из Основне школе „Вожд Карађорђе“ из Јакова рецитал  „У првом лицу“, којим је изложба свечано затворена 22.11.2015. године. У рециталу су учествовали наши ученици: Снежана Вујовић и Дејан Тошић из одељења 41-2 и бивши ученици Драгослав Живковић и Љубомир Цветановић.

Свечаном затварању изложбе „Портрети и сећања присуствовали су ученици одељења  41-2 и 42-2, наставник филозофије Душица Ђорђевић и бројни други гости.

Датум уноса:01.12.2015

Посета Музеју Вука и Доситеја

У циљу бољег разумевања градива из предмета Српски језик и књижевност за ученике одељења 2/3 и 3/3-1 реализована је посета Музеју Вука и Доситеја. Овај меморијални музеј чува сећ...

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.

Међународни пројекат „Учење кроз праксу – успех у будућности“