Ана Пантић

Образовање: дипломирани инжењер саобраћаја

Звање дипломираног инжењера саобраћаја стекла је децембра 2008. године на Саобраћајном факултету у Београду, на Одсеку за железнички саобраћај и транспорт. Од 2009. године  запослена је у Железничкој техничкој школи у Београду као наставник саобраћајне групе предмета.

Поред дужности наставника и одељењског старешине,  обављала је и дужности председника Стручног већа наставника саобраћајне групе предмета, ментора за матурске и завршне испите, организатора већа разреда, била је координатор Тима за образовање одраслих, члан Тима за промоцију школе и члан Тима за инклузивно образовање.

У наставној пракси залаже се за усвајање знања кроз употребу нових метода рада и примену информационих технологија. Подржава тимски рад, размену професионалних знања и искустава са другим наставницима и стручним сарадницима. Демонстрира вредности и понашање које се од ученика очекује и има позитиван став према раду. Редoвно прати нове тенденције и промене у струци. У раду са ученицима  труди се да побуди њихову унутрашњу мотивацију, континуирано прати постигнућа ученика у циљу објективног оцењивања.