Милена Ракита

Милена Ракита, стручни сарадник - педагог

Образовање: дипломирани педагог, Филозофски факултет Универзитета у Београду

Запослена у Железничкој техничкој школи од септембра 2019. године, обавља послове стручног сарадника – педагога. Поседује вишегодишње искуство у раду са децом и младима,континуирано се стручно усавршава и зсвих области образовно-васпитног рада. Успешно је савладала напредни ниво едукације за рационално емотивно бихејвиоралну терапију (РЕБТ), а методе и технике овог терапијског модалитета успешно интегрише  у саветодавни и радионичарски рад са ученицима.

Координатор јеТима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања иТима за самовредновање рада школе. Члан је тимова за инклузивно образовање, Tима за међународну сарадњу и пројектно планирање. Такође, члан је Стручног актива за развојно планирање иСтручног тима за каријерно вођење и  саветовање и ментор је Ученичког парламента.

У сарадњи са бројним установама и организацијама, успешно је водила обуке за наставнике и стручне сараднике у вези са укључивањем деце/миграната/избеглица у образовни систем Републике Србије, као и обуке које се баве школским оцењивањем.

Једна је од ауторки и реализаторки акредитованог семинара Безбедност ученика у дигиталном окружењу.