Учење на терену

ЖТШ

У уквиру практичне наставе у блоку ученици одељења 4/2 са предметним наставницима Наташом Милуновић и Филипом Сајић посетили су станицу Нови Сад. До Новог Сада и назад ученици су путовали возом Соко, у коме су могли да виде савремени начин прегледа и издавања возних карата путем мобилног терминала. У станици Нови Сад ученици су обишли доплатну, путничку и станичну благајну. У путничкој благајни ученици су видели на који начин се врши евиденција и електронско издавање возних карата на новом обрасцу К-2Б, а у станичној су се упознали са процедуром пријема и предаје прихода, са начином и разлозима за испостављање контролних примедби у корист и на терет.

По повратку у Београд ученици су истакли да би волели више оваквих часова ван школе, јер им се чини да на овај начин лакше усвајају потребна знања и вештине.

Датум уноса:13.10.2023

Дисциплина у учионици - стручно усавршавање наставника и стручних сарадника

У Железничкој техничкој школи, 17. 1. 2024. године реализована је обука Дисциплина у учионици из угла васпитне функције наставе. Аутори споменутог  програма стручног уса...

Одржан угледни час „АПБ – идејно решење, израда и примена“