Монодрама „Милунка“

У оквиру ваннаставних активности, ученици и наставници Железничке техничке школе присуствовали су 20.05.2015. извођењу монодраме „Милунка“. Представа је одиграна  на сцени театра „Академија 28".

Инспирисана необичном судбином Милунке Савић, српске хероине Балканских ратова и Првог светског рата,  глумица Југословенског драмског позоришта Весна Станковић написала је текст и убедљиво дочарала животну причу ове јединствене жене.  Представу је режирао Петар Станојловић.

Датум уноса:25.05.2015

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.

И тебе се тиче

Ученици наше школе били су учесници у наградом конкурсу на осмој по реду конференцији "Teen Talk"; која је одржана у МТС дворани, под покровитељством компаније МТС. На ...