Општинско такмичење из историје 2022.

ЖТШ

Општинско такмичење из историје одржано је 27.02.2022. године у Електротехничкој школи " Раде Кончар ". Железничку техничку школу представљала су   четири ученика, од којих  се  троје  пласирало на Градско такмичење, које ће бити одржано 19.03.2022. Међу ученицима првог разреда наш Матеја Стојиљковић  1/2  је освојио прво место, а   Димитрије Павловић   1/1   треће место. Представник другог разреда Бојан Стеванов   2/3-1 пласирао се на треће место. Ученици  Дијани Стошић из одељења 1/8 недостајало је  6 бодова за пласман на Градско такмичење, али је показала солидно знање и што је најважније љубав према историји. Учешћем на такмичењу ученици су  на прави начин развили такмичарски дух, остварили  личну афирмацију и афирмацију Железничке техничке школе. За успех наших историчара заслужна је и Рајка Голубовић, наставник историје и географије, која је припремала ученике. Честитамо нашим историчарима. Желимо им много среће на такмичењима која су пре њима.

Датум уноса:05.03.2022

Посета Музеју Вука и Доситеја

У циљу бољег разумевања градива из предмета Српски језик и књижевност за ученике одељења 2/3 и 3/3-1 реализована је посета Музеју Вука и Доситеја. Овај меморијални музеј чува сећ...

Припреме за другу мобилност ученика

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.