Дан сећања

Поводом Међународног дана сећања на жртве Холокауста, који се обележава 27. јануара, посетили смо организацију ХАВЕР СРБИЈА и учествовали у две радионице. Прва се бавила темом јеврејске културе и традиције а друга Холокаустом. Као круну овог дана имали смо част да чујемо животне приче преживелих - Естер Бајер и Александра Ајзинберга. Поред ученика Железничке техничке школе, у разговору су учествовали и ученици Основне школе „Вожд Карађорђе“ из Јакова. Ученици су дошли са наставником социологије Надом Бањанин Ђуричић, наставником верске наставе Сашом Ђокићем и наставником историје Николом Митићем.

Датум уноса:27.01.2020

Превенција трговине људима - радионица

У петак 22.12.2023. у свечаној сали школе, одржана је радионица у циљу превенције трговине људима. Радионицу су организовале наставница Споменка Миљанић и педаг...

100 година Железничке техничке школе