Посета Музеју Николе Тесле

У циљу бољег разумевања и повезивања градива из предмета Основе електротехнике, наставник Нела Вукосављевић организовала је за ученике одељења 1/6-1 и 1/6-2 посету Музеју Николе Тесле. Ученицима је на почетку посете приказан кратак документарни филм о Теслином животу и раду да би потом, разгледајући  музејску поставку, разумели значај рада нашег највећег научника. Теслини  изуми засновани на наизменичној струји допринели су развоју електротехнике, а његови патенти попут индукционог мотора, трофазног система за пренос електричне енергије, генератора и трансформатора за струје високе фреквенције допринели су развоју човечанства.  Посебно интересовање ученика побудило је пуштање експоната у рад. Посета је реализована 21.и 23. маја 2019. године.

Датум уноса:29.05.2019

Одржан угледни час „АПБ – идејно решење, израда и примена“

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа

,,Наш син"