Посета галерији науке и технике

У оквиру међународне манифестације „Недеља свести о мозгу 2019“, која је у Београду одржана од 11. до 16. марта 2019. године, у Галерији науке и технике САНУ приређена је интерактивна изложба „Живот једног мозга“ у организацији Студентске секције Друштва за неуронауке Србије. Студенти биологије, медицине, фармације и психологије припремили су разноврстан програм на тему развоја нервног система. Осим изложених постера, микроскопских и макроскопских препарата, научно-уметничка поставка изложбе обухватала је и демонстрацију експеримената прилагођених свим узрастима. За ученике одељења 16-2, 17 и 23,  у којима је претходно одржан огледни час „Дан размишљања“, посету изложби организовале су наставнице Маја Стјепановић и Вишња Минчев. Ученици су били у прилици да сазнају како се развија и мења наш нервни систем, шта све утиче на њега, како развијамо емоције и да ли нас прате осећаји наших предака, али и да непосредно учествују у занимљивим и забавним експериментима.

Датум уноса:17.03.2019

Амбијентална настава

,,Наш син"

На позив из „Хартефакта“, мађународне организације за промоцију савремене поезије и културе, дана 08.12.2023. године, присуствовали смо позоришној представи „Наш син“. Представа ...