Посета Америчком кутку

У оквиру сарадње Железничке техничке школе са установама културе и институцијама које спроводе едукативне програме за средњошколце, чланови Секције за енглески језик посетили су Амерички кутак како би се упознали са програмима и могућностима за учешће у активностима које ова институција организује.

Љубазно особље Америчког кутка представило је ученицима библиотеку и програме на енглеском језику попут креативних радионица, предавања, филмских пројекција, изложби и трибина. Посебно интересовање ученици су показали за часове конверзације, који се одржавају једном недељно.

Амерички кутак основан је 2003. године у сарадњи са Библиотеком Града Београда и Амбасадом САД-а. Од октобра 2006. године налази се на тренутној локацији, у Дому омладине Београда. Амерички кутак функционише по узору на јавне библиотеке, нудећи корисницима бројне изворе информација путем мултимедијалних колекција, серијских публикација, колекција књига и интернета, као и кроз програме отворене за све заинтересоване грађане.

Датум уноса:04.06.2018

Најбољи на Републичком такмичењу из историје

На Републичком такмичењу из историје, које је одржано у Економској школи у Нишу од 10. до 11. маја 2019. године, наши ученици Алекса Станковић 2-62 и Дарко Говедник 22

Рат и хумор