Сребро на Трофеју Београда у џудоу

У СЦ Шумице одржано је 25.04.2015. године међународно такмичење Трофеј Београда у џудоу за кадете и јуниоре. Наш ученик Стефан Грујичић освојио је сребрну медаљу у категорији до 100 кг у јуниорској конкуренцији.

Иако тренира ову древну јапанску вештину у џудо клубу „Звонко Осмајлић“ тек годину и по дана, Стефан је брзо напредовао од почетника до зрелог борца. У току такмичења је имао четири борбе и савладао три озбиљна такмичара. У великом жару да победи стигао је до финала, где му је мало искуства недостајало до победе.

Честитамо Стефану на освојеној медаљи, са жељом да настави и даље, до златног одличја на предстојећим такмичењима.

Датум уноса:02.05.2015

Поклоничко путовање у мају 2019.

Поводом обележавања  800 година од успостављања самосталности Српске православне цркве, наставник верске наставе Саша Ђокоћ организовао је поклоничко путовање за ученике Железничке техничк...

Ученици ЖТШ-а за децу из Свратишта

Захваљујући иницијативи одељења 4-2, током децембра месеца у Железничкој техничкој школи реализована је хуманитарна акција „Ученици ЖТШ-а за децу Свратишта на Звездари и Новом Београду“.

Огледни час "Дан размишљања"

У среду, 13. марта 2019. године, у Железничкој техничкој школи одржан је огледни час „Дан размишљања“, на којем је као наставно средство коришћена дигитална прича, креирана у програмима