Бесплатне онлајн обуке из математике и програмирања

У сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, „Центар за младе таленте” из Новог Сада организује бесплатне онлајн обуке којима се ученицима средњих школа пружа могућност стицања широког знања из области математике и програмирања, што представља својеврсну припрему за све будуће студенте факултета техничких и природно-матеметичких наука.

Онлајн обуке ће бити организоване током школске 2017/2018. године, а предвиђено време трајања онлајн обуке је 1.5 до 2 часа недељно.

За ученике средњих школа организују се следећи онлајн курсеви:

1. PMUFO – курс из математике намењен ученицима III и IV разреда средњих школа ради припреме за матуру и упис на факултете техничких и природно-математичких наука
  2. Ц основни – курс из програмирања за све ученике који желе да савладају структурирано програмирање у програмском језику Ц
  3. Ц++ – курс из програмирања за све ученике који желе да савладају објектно оријентисано програмирање у програмском језику Ц++.

Упис за све курсеве је у току. Поред часова полазницима ће бити на располагању и писани материјал преко сајта Фондације (http://www.cmt.edu.rs).

Упис се обавља пријавом преко линка Регистрација (www.cmt.edu.rs/CMTOnlineRegistration/Register.html).

Посебних услова за пријављивање нема.

Датум уноса:17.12.2017

100 година Железничке техничке школе

Стручна посета комплексу MIND PARK

За ученике четвртог разреда образовног профила Техничар вуче и наставнике Железничке техничке школе 19. октобра 2023. године, у сардњи са к...