О постојаности љубави

Поводом обележавања 125 година од рођења Иве Андрића, Задужбина Иве Андрића уприличила је још један књижевни матине. „Убавка и Мандарин“ је прича о постојаности љубави и брачној срећи, настала по идеји и драматизацији Биљане Ђорђевић Мироње кроз аутентичне изворе – Андрићев дневник и писма Милици, дневнике Милице Бабић и одломке из Андрићевих дела. У улогама Милице Бабић и Иве Андрића наступили су Стела Ћетковић и Небојша Кундачина.

Ученици одељења 11-2 и 31-2 присуствовали су са наставником Вишњом Минчев књижевном матинеу, који је организован 27. септембра, на дан када се Иво Андрић венчао са Милицом Бабић 1958. године.

Датум уноса:02.10.2017

Нови број часописа Секције за енглески језик

После дуже паузе, Секција за енглески језик објавила је нови број онлајн часописа на енглеском језику Railway School Journal. У уређивању часописа учествовали су сви чланови Секције, а гла...