Посета Старом Сајмишту

Сваке године наставница социологије и устава и права грађана Нада Бањанин Ђуричић организује за ученике четвртог разреда обиласке Старог Сајмишта. У новембру 2014. године одржала је огледни час Посета Старом Сајмишту са ученицима одељења 46.

Поред пажљиво осмишљених и реализованих часова у учионици, и након претходне припреме ученика, овај обилазак подразумева активно учешће ученика у истраживању локалитета и обиласку Централне куле, Мађарског, Италијанског, Турског, Спасићевог, Немачког, Чехословачког павиљона, као и споменика на Сави и у центру сајмишта. Обилазак је пропраћен излагањем  ученика, читањем одговарајућих одломака, разговором са станарима, показивањем документарних фотографија и претраживањем мапе логора.

Током припреме ученика за обилазак Старог сајмишта и приликом саме посете, коришћени су текстови М. Кољанина, К. Браунинга, Р.Редле. М. Писарија, Ј. Бајфорда, Б. Ниман, Д. Албахарија и Ф. Давида.

Датум уноса:02.02.2015

Одвоји минут, спаси живот

Акција ученика и наставника Железничке техничке школе ,,Одвоји минут - спаси живот" покренута је са циљем спречавања страдања на прузи услед незнања. Одвојите минут, погледајте и поделите видео.

Такмичења поводом Дана школе

Поводом 1. октобра, Дана школе, током протекле недеље реализована су такмичења из саобраћајних прописа, транспортно-комерцијалних послова, математике и основа електротехнике. На свечаности...

Матурски испит - испитна питања за изборне предмете

Испитна питања за изборни предмет Технологија робног превоза