Посета Старом Сајмишту

Сваке године наставница социологије и устава и права грађана Нада Бањанин Ђуричић организује за ученике четвртог разреда обиласке Старог Сајмишта. У новембру 2014. године одржала је огледни час Посета Старом Сајмишту са ученицима одељења 46.

Поред пажљиво осмишљених и реализованих часова у учионици, и након претходне припреме ученика, овај обилазак подразумева активно учешће ученика у истраживању локалитета и обиласку Централне куле, Мађарског, Италијанског, Турског, Спасићевог, Немачког, Чехословачког павиљона, као и споменика на Сави и у центру сајмишта. Обилазак је пропраћен излагањем  ученика, читањем одговарајућих одломака, разговором са станарима, показивањем документарних фотографија и претраживањем мапе логора.

Током припреме ученика за обилазак Старог сајмишта и приликом саме посете, коришћени су текстови М. Кољанина, К. Браунинга, Р.Редле. М. Писарија, Ј. Бајфорда, Б. Ниман, Д. Албахарија и Ф. Давида.

Датум уноса:02.02.2015

Нови број ЗЕН-а

О актуелним дешавањима у школи, вестима са пруге, легендарним стрип јунацима и другим занимљивим темама сазнајте више у новом броју ЗЕН-а.

Студијска посета Борском руднику

У суботу, 21. октобра 2017. године, Центар за истраживање и едукацију о Холокаусту организовао је студијску посету Борском руднику и повезаним локацијама на којима се за време Другог светс...

Упис у први разред

У школској 2017/2018. години Железничка техничка школа уписује 210 ученика на шест образовних профила. подручје рада САОБРАЋАЈ BGPA SD 4I02S