Посета Музеју историје Југославије

ЖТШ

У циљу бољег разумевања градива из социологије, предметни наставник Нада Бањанин Ђуричић организовала је за ученике трећег разреда Железничке техничке школе посету Музеју историје Југославије.

Након разгледања изложбене поставке „Забележена сећања“, др Милован Писари и Никола Радић Луцати из Центра за истраживање и едукацију о Холокаусту  осмислили су „Разговор у покрету“ о топографији терора у Београду током Недићеве владавине, окупације и Холокауста, о жртвама, сведоцима и комшијама логора. Тема је обухватила и  предратни период ширења града расељавањем социјално-угроженог ромског становништва. „Разговор у покрету“ започео је код Музеја историје Југославије и трајао је током обиласка Чиновничке колоније, Јатаган мале, Табановачке улице, све до логора смрти „Топовске шупе“.

Посета је реализована 16. 09. 2015. године.

Датум уноса:16.09.2015

Превенција трговине људима - радионица

У петак 22.12.2023. у свечаној сали школе, одржана је радионица у циљу превенције трговине људима. Радионицу су организовале наставница Споменка Миљанић и педаг...

100 година Железничке техничке школе