У посети Астрономској опсерваторији

Ученици и наставници Железничке техничке школе посетили су Астрономску опсерваторију на Звездари. Посета је реализована 16.10.2019. године. Групу су чинили ученици одељења  1/3, 2/1-2, 2/7 и 4/3, а посету су организовали наставници Татјана Павела, Зорица Митић Петковић, Наташа Живановић  и Ана Пантић. У библитеци Опсерваторије за ученике и наставнике одржано је предавање о историји развоја астрономије у нашој земљи као и о историјском развоју летилица и путавању људи у свемир. Након уводног предавања ученици су обишли и телескоп где су се упознали са начином његовог функционисања.

Датум уноса:18.10.2019

Књижевно вече у Цркви Светог Марка

У уторак, 26.11.2019. године, у крипти Цркве Светог  Марка одржана је промоција књига  књижевнице Милице Јефтимијевић Лилић „О Косову опет“ и „Скривено у сјају очију“. ...

Ученици за децу Свратишта

26.12.2019. године ученици одељења 42 обрадовали су децу Свратишта и својим делом показали хуманост и савесност. Током месеца децембра ученици су спровели акцију за децу улице.