У посети Астрономској опсерваторији

Ученици и наставници Железничке техничке школе посетили су Астрономску опсерваторију на Звездари. Посета је реализована 16.10.2019. године. Групу су чинили ученици одељења  1/3, 2/1-2, 2/7 и 4/3, а посету су организовали наставници Татјана Павела, Зорица Митић Петковић, Наташа Живановић  и Ана Пантић. У библитеци Опсерваторије за ученике и наставнике одржано је предавање о историји развоја астрономије у нашој земљи као и о историјском развоју летилица и путавању људи у свемир. Након уводног предавања ученици су обишли и телескоп где су се упознали са начином његовог функционисања.

Датум уноса:18.10.2019

Како до лиценце

У оквиру обуке за лиценцу Европске уније за управљање возовима, коју уз подршку компаније  „Die Länderbahn GmbH DLB“  похађају наши некадашњи ученици, организована је п...

Матурски испит - испитна питања за изборне предмете