Језик, уметност и култура

На међународној конференцији за наставнике енглеског језика, која је одржана 14. и 15. септембра 2018. године у граду Храдец Кралове у Чешкој, представник Удружења наставника енглеског језика Србије била је наставник Железничке техничке школе Вишња Минчев. На конференцији је одржала радионицу „Креативно језичко путовање кроз уметност и културу“ (A Creative Language Journey through Arts and Culture), током које су се учесници упознали са онлајн ресурсима за подучавање енглеског језика кроз теме из културе и уметности, као и са различитим веб-алатима чијом се употребом подстичу мотивација ученика и развијање како језичких, тако и вештина за 21. век: креативности, сарадње, критичког мишљења, информационе и дигиталне писмености. На конференцији је учествовало више од сто наставника енглеског језика из Чешке, Велике Британије, Јерменије, Молдавије, Хрватске и других земаља, који су се на пленарним излагањима упознали са новим тенденцијама у настави енглеског језика, а током радионица размењивали искуства и примере добре праксе.

Датум уноса:23.09.2018

Нови број ЗЕН-а

О актуелним дешавањима у школи, вестима са пруге, легендарним стрип јунацима и другим занимљивим темама сазнајте више у новом броју ЗЕН-а.

Опкољено Сарајево

У Установи културе „Пароброд“ у Београду, у сарадњи Фонда за хуманитарно право и Хисторијског музеја БиХ, 25. септембра 2018. године отворена је изложба „Опкољено Сарајево“, која приказује...