Знањем енглеског језика кроз Европу

Дана 19. маја 2018, Железничка техничка школа учествовала је у пројекту Немачко-аустријског културно-едукативног центра Willkommen – под називом „Знањем кроз Европу“. Пројекат је подразумевао такмичење из енглеског језика за ученике свих разреда на нивоу целе Србије. У Железничкој техничкој школи такмичило се 12 ученика, на чијој су припреми радили наставници енглеског језика – Драгана Китановић, Вишња Минчев и Слађана Божовић. У својству дежурних наставника учествали су наставници Дејан Пишчевић и Саша Ђокић, а главни координатор са Центром била је Драгана Китановић. Такмичење је имало за циљеве популаризацију енглеског језика, размену добре праксе из наставе енглеског језика и развијање свести о важности језичких компетенција. Такође је допринело умрежавању и међусобној сарадњи основних и средњих школа.

Датум уноса:20.05.2018

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.

Прваци Општине Палилула

На Општинском такмичењу у кошарци које је одржано 23. 10.2023. у Спортском центру ,,Падинска Скела" екипа Железничке техничке школе освојила је прво место. Честитамо нашим т...