Наука кроз забаву

Ученици другог разреда Железничке техничке школе и наставник физике Татјана Павела посетили су изложбу „Наука кроз забаву“, коју је организовао Центар за промоцију науке у Галерији науке и технике САНУ. Изложба се састојала од 18 експеримената у вези са оптиком, светлошћу, магнетизмом, електростатиком и суперпроводношћу. Поставка је осмишљена и организована тако да су ученици слободно могли да изводе различите експерименте. Извођење експеримената су надгледали обучени демонстратори који су им давали инструкције како извести експерименте и усмеравали их како да дођу до објашњења уочене појаве. Кроз игру, забаву и дружење ученици су дошли до нових сазнања из различитих области физике која ће им помоћи да боље разумеју и усвоје градиво. Могућност да сами изводе експерименте и на основу њих изводе закључке доприноси развијању интересовања за природне науке, логичког мишљења и стицања способности за решавање проблема. Посета је реализована 19.09.2017. године.

Датум уноса:20.09.2017

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа

100 година Железничке техничке школе