Андрић и међуратни Београд

Након успешне реализације пројекта „Са Андрићем кроз време, пределе и речи“ ученици и наставници Железничке техничке школе настављају да учествују у активностима које поводом обележавања значајне годишњице од рођења Иве Андрића организују институције културе у Београду. Музеј града Београда је у понедељак, 2. октобра 2017. године у Конаку кнегиње Љубице угостио управницу Задужбине Иве Андрића, др Жанету Ђукић Перишић, која је одржала предавање „Андрић и међуратни Београд“. Динамичним и инспиративним предавањем др Ђукић Перишић провела је љубитеље књижевности и поштоваоце Андрићевог дела кроз турбулентну историју Београда између два светска рата и важне догађаје који су обележили Андрићев живот,  књижевно стваралаштво и дипломатску каријеру у овом периоду.

Датум уноса:06.10.2017

Радионица о писању радне биографије

Фондација Темпус, једна од водећих институција у области каријерног вођења и саветовања у Србији, организовала је 29. марта 2018. године радионицу о писању радне биографије за ученике завр...