Стручно путовање

За ученике матурских и завршних одељења Железничке техничке школе организовано је стручно путовање током кога су обишли културно-историјске знаменитости четири европске државе: Аустрије, Мађарске, Чешке и Словачке. Путовање је трајало шест дана, од 28.03 до 02.04. 2016. године. У пратњи ученика били су директор школе мр Дејан Алексић и наставници Наташа Ђокић, Ана Пантић, Зорица Митић Петковић и  Александар Тошић.

Током путовања ученици су обишли Братиславу, Жилину, Праг, Беч и Будимпешту и главне туристичке атракције ових градова, али је посебно занимљив био стручни део путовања: посета Факултету за саобраћај и економију транспорта и комуникације и Факултету специјалног инжењеринга у Жилини, граду који је један од најзначајнијих центара аутомобилске индустрије у Словачкој. На факултетима су организоване презентације, обиласци лабораторија за симулацију кочења железничких возова и лабораторије за железнички саобраћај. У Прагу су ученици и наставници током посете Железничком музеју употпунили и своја знања из историје железнице.

Путовање је било незаборавно, а ученици и наставници ће још дуго размењивати утиске и препричавати анегдоте и доживљаје.

Датум уноса:03.04.2016

100 година Железничке техничке школе

Природа Свете горе и Хиландара

Промоција књига из едиције ,,Природа Свете горе и Хиландара" одржана је 18.10.2023. у крипти Храма Светог Саве. Овом изузетном догађају присуствовали су и ученици одељења 3/1 и 3/3-1 у пра...